Zespół Szkół i Placówek Oświatowych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Filmowa prezentacja szkoły

 

Dzień Otwarty '2015

Email Drukuj PDF

 

Więcej…

Chemicy w akcji

Email Drukuj PDF

10 kwietnia klasa 2b (z rozszerzoną chemią) po raz kolejny udała się na wycieczkę do Zakładów Górniczo-Hutniczych w Bolesławiu. Tym razem młodzież zwiedzała Zespół Laboratoriów Badawczych, który zajmuje się usługami analitycznymi głównie z zakresu chemii nieorganicznej oraz badaniem środowiska pracy. Opiekunami oraz koordynatorami wycieczki po zakładzie byli jego pracownicy: mgr inż. Artur Przybyło oraz mgr inż. Anna Curyło.

Więcej…

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

Email Drukuj PDF

Jesteśmy już po I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK TAK. W konkursie bierze udział 1154 szkół, 29451 uczniów. Nasza szkoła jest w pierwszej setce, zajmuje 83 miejsce :) Czekamy na etap II ...

Najlepsza klasa mundurowa w Polsce to MY!

Email Drukuj PDF

Z tarczą a nie na tarczy wrócili uczniowie ze skalskiego liceum! Adrian Niewiadomski i Michał Mistela wygrali Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych 2015 pod patronatem pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. społecznych inicjatyw proobronnych gen.dyw.prof. Bogusława Pacek.

Uczniowie pokonali 62 drużyny, które przez 3 dni od 15-17. kwietnia  w gminie Trzebinia walczyły o przechodnią tarczę, informującą o prestiżowym tytule. Zmagano się w 12 różnych konkurencjach. Był wśród nich leśny tor przeszkód, niemal 4,5 godzinny bieg na orientację, tzw. „bieg rzeźnika” – bieg wytrzymałościowy pod górę, strzelanie, test wiedzy, pierwsza pomoc przedmedyczna i in. W regulaminie organizatorzy zastrzegali konieczność spełnienia następujących warunków: „odporność fizyczna i psychiczna; umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, wykazanie się umiejętnościami przywódczymi oraz pracy w zespole; improwizacji i walki do końca w sytuacjach trudnych. Konkurencje odbywają się niemal bez przerwy, w każdych warunkach atmosferycznych.”

Więcej…

Perły Małopolski - zawody biegowe w małopolskich Parkach Narodowych

Email Drukuj PDF

W niedzielę 12 kwietnia ruszyła trzecia edycja jednej z najlepszych imprez cyklicznych w Małopolsce, ale i całym kraju. Pierwsze zawody „Pereł Małopolski”, podobnie jak w zeszłym roku zorganizowano w Skale na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie klas mundurowych jako wolontariusze wywiązali się ze swojego zadania na 1000%. Podziękowania od organizatorów oraz uczestników maratonu można poczytać na facebooku szkolnym oraz facebooku Perły Małopolski

Wymarsz wiosenny - Beskid Sądecki

Email Drukuj PDF

W dniach 26-28 marca jako uczniowie klas drugich mundurowych braliśmy udział w wymarszu kondycyjnym. Pierwszego dnia musieliśmy zmierzyć się z kilkugodzinną trasą prowadzącą przez malowniczy Beskid Sądecki. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka w Rytrze, gdzie byliśmy zakwaterowani. Kolejny dzień przyniósł nam nową porcję wrażeń. Mieliśmy okazję podszkolić nasze umiejętności w samoobronie, taktyce, musztrze i wielu innych. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Stary Sącz, gdzie zobaczyliśmy klasztor i kościół Sióstr Klarysek oraz zabytkową bramę seklerską -  dar od Węgrów.
Wiosenny wymarsz był kolejną okazją do zdobycia nowych umiejętności, doświadczeń oraz walki z własnymi słabościami. Pomagali nam w tym oraz czuwali nad naszym bezpieczeństwem p. dyr. Karol Papisz, p. Ewa Morawska- Rogała, ks. Marek Blady oraz żołnierze z JW w Rząsce.

Więcej…

Wielkanoc

Email Drukuj PDF

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
oraz Błogosławieństwa Bożego.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione,
ożywi to, co jeszcze martwe i niech światło Jego słowa prowadzi nas
przez życie w radości i pokoju życzą

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
ZSiPO w Skale

* projekt kartki wykonał uczeń klasy IIIc Technikum Informatycznego ZSiPO w Skale

Meeting Poland-Israel. Skała 2015

Email Drukuj PDF
Przeszłość jest historią, przyszłość tajemnicą,
a teraźniejszość darem

Symboliczną bramą z pudeł oklejonych charakterystycznymi znakami swoich krajów przeszło ponad 200 uczestników Spotkania Polska – Izrael, które odbyło się 31 marca w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Po raz trzeci młodzież z obydwu krajów miała okazję poznawać swoje kultury i historię dzięki projektowi ORE "Zachować pamięć".

Więcej…

Informatycy na wykładach na AGH

Email Drukuj PDF

W dniach 23-28 marca odbyła się już V edycja ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem (Get Online Week), której cel to zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet oraz rozwijania umiejętności cyfrowych.

26 marca informatycy z klasy 2 oraz 3 technikum brali udział w warsztatach w Katedrze Informatyki AGH. Temat zajęć był podzielony na dwie części Technologie sieciowe oraz Internet of Everything. Część pierwsza prowadzona była przez wykładowcę z AGH, natomiast część druga przez przedstawiciela firmy Cisco System Poland.

Więcej…

Strona 1 z 4

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie