Zespół Szkół i Placówek Oświatowych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Filmowa prezentacja szkoły

Film przygotowany w konkursie "II etap konkursu "Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości II edycja".

 

Policyjny tor sprawnościowy

Email Drukuj PDF

W ramach zajęć specjalistycznych kadeci mieli możliwość zmierzenia się ze sprawnościowym torem przeszkód jaki stosuje się na egzaminach do Policji. Zajęcia przeprowadził współpracujący z ZSiPO młodszy aspirant Andrzej Strózik.

Święto Szkoły '2014

Email Drukuj PDF

Znajdź bohatera w sobie
czyli Święto Zespołu Szkół i Placówek w Skale 2014

Tegoroczny Dzień Patrona naszego liceum i technikum zaskoczył zaproszonych gości, mimo listopadowych nastrojów - był radosny i był prawdziwym świętem dla wszystkich uczniów szkoły.

Uroczystość w hali widowiskowo-sportowej odbyła się po mszy świętej poprowadzonej przez ks. Marka Bladego. Rozpoczęła ją musztra paradna w wykonaniu klasy IIa, którą poprowadził kadet Przemysław Kmiecik. Po niej miała miejsce ceremonia ślubowania klas pierwszych, nadania awansów uczniom klas mundurowych oraz przekazania sztandaru nowemu pocztowi. Ten dzień był również okazją do wręczenia nauczycielom nagród dyrektora szkoły. Karol Papisz wręczył je polonistom, chemikowi i informatykowi: Agnieszce Opalskiej, Annie Kowalik, Urszuli Szpik- Pasek, Sylwestrowi Gieszczykowi. Nagrody otrzymali również pracownicy administracji i obsługi: sekretarz szkoły Alfreda Kućmiwerczyk, główna księgowa Elżbieta Miziak oraz Elżbieta Jach i Bogdan Kuca. Święto Szkoły poprowadzili uczniowie Karolina Miśtal z kl.IIa, Filip Jakielaszek z kl. IIb i Anna Morawska z kl.IIIb.

Więcej…

3 miejsce w konkursie anglo- i niemiecko- języcznym

Email Drukuj PDF

W dniu 18 listopada 2014 r grupa reprezentantów naszej szkoły w składzie: Sabina Czekaj, Weronika Głowacka, Karolina Tabak oraz Krzysztof Rudziński wzięła udział w konkursie o krajach anglo- i niemiecko-języcznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie. Zajęliśmy 3 miejsce.

Więcej…

Zajęcia na poligonie Pasternik - film

Email Drukuj PDF

Szkolenie strzeleckie z broni palnej

Email Drukuj PDF

W ramach grantu uczniowie klasy 2 mundurowej przeszli pierwszą część szkolenie strzeleckie z broni palnej HK USP, GLOCK 17, CZ 75 SHAD, każdy z nich oddał około 75 strzałów. Szkolenie odbyło się na strzelnicy na Pasterniku a przeprowadzili je instruktorzy z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa APEIRON.

Więcej…

Zajęcia taktyczne na poligonie Pasternik

Email Drukuj PDF

24 października uczniowie klas mundurowych wzięli udział w poligonie kompanii logistycznej 5 Batalionu Dowodzenia z Rząski. Ćwiczenia odbywały się na poligonie na Pasterniku. Uczniowie „mundurówek” mieli możliwość uczestniczyć w prawdziwym poligonie wojskowym. Podzieleni na grupy kolejno zapoznawali się ze stanowiskami potrzebnymi dla zabezpieczenia działań wojskowych oraz posługiwania się bronią i bezpiecznego przemieszczania się w warunkach bojowych. Mieli możliwość oglądnięcia symulacji działań bojowych w zależności od rodzaju zagrożeń.

Więcej…

Frankenstein. The Monster and the Myth - spektakl w Rotundzie

Email Drukuj PDF

20 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki języka angielskiego Pani Joanny Jarzmik uczestniczyli w spektaklu mającym miejsce w krakowskiej Rotundzie. Obejrzeli kolejną adaptację prozy brytyjskiej, przygotowaną przez TNT Theatre Britain. Sztuka nosiła nazwę Frankenstein. The Monster and the Myth. Inscenizacja powieści napisanej przez Mary Shelley była przedstawiona w całości w języku angielskim, co jednak nie stanowiło przeszkody w zrozumieniu przekazu, wręcz przeciwnie, poszerzyło nasze horyzonty.

Więcej…

Spotkanie z historykiem Alexym Dancyg

Email Drukuj PDF

Alex Dancyg – historyk, orędownik polsko-żydowskiego porozumienia, współpracownik izraelskiego Instytutu Yad Vashem poświęconego ofiarom Holokaustu, 100% Polak i 100% Żyd (jak sam o sobie mówi) gościł w murach naszej szkoły w dniu 21 października.

W spotkaniu z nim uczestniczyli uczniowie z klas 3a i 3b oraz biorący udział w wymianie polsko-izraelskiej. Z młodzieżą dzielił się doświadczeniem, opowiadał o swoim życiu w kibucu Nir Oz, mówił o misji i działalności Instytutu Yad Vashem. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie mogli zadawać panu Alexowi pytania, na które dostawali wyczerpujące odpowiedzi. Wszystkich zaskoczyła znajomość zagadnień z dziedziny polityki, literatury, czy sportu polskiego. Uczniowie wzbogaceni o nowe doświadczenie, wynieśli ze spotkania wiele nowych, przydatnych informacji.

 

/Ewa i Karolina, 3b/

Strona 1 z 4

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie