Zespół Szkół i Placówek Oświatowych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Filmowa prezentacja szkoły

"II etap konkursu "Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości II edycja".

WCHODŹCIE, UDOSTĘPNIAJCIE. Liczy się każde wyświetlenie! 

 

Spotkanie z historykiem Alexym Dancyg

Email Drukuj PDF

Alex Dancyg – historyk, orędownik polsko-żydowskiego porozumienia, współpracownik izraelskiego Instytutu Yad Vashem poświęconego ofiarom Holokaustu, 100% Polak i 100% Żyd (jak sam o sobie mówi) gościł w murach naszej szkoły w dniu 21 października.

W spotkaniu z nim uczestniczyli uczniowie z klas 3a i 3b oraz biorący udział w wymianie polsko-izraelskiej. Z młodzieżą dzielił się doświadczeniem, opowiadał o swoim życiu w kibucu Nir Oz, mówił o misji i działalności Instytutu Yad Vashem. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie mogli zadawać panu Alexowi pytania, na które dostawali wyczerpujące odpowiedzi. Wszystkich zaskoczyła znajomość zagadnień z dziedziny polityki, literatury, czy sportu polskiego. Uczniowie wzbogaceni o nowe doświadczenie, wynieśli ze spotkania wiele nowych, przydatnych informacji.

 

/Ewa i Karolina, 3b/

Wymiana polsko-niemiecka uczniów

Email Drukuj PDF

Dnia 28.09.2014 wraz z panem dyrektorem Karolem Papiszem i nauczycielem języka niemieckiego - panią Romaną Zadęcką wyruszyliśmy w drogę do Monachium. O godzinie 17 wyjechaliśmy z krakowskiego dworca autobusowego, docierając do Niemiec około południa. Droga była długa, jednak nikomu nie przyszło do głowy narzekać. Po dotarciu na miejsce zostały przydzielone pokoje (mieszane=Polacy + Niemcy), omówiliśmy sprawy organizacyjne, a następnie rozpoczęły się gry integracyjne.

Więcej…

Dni Otwarte Uczelni "Apeiron"

Email Drukuj PDF

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego w Krakowie „Apeiron” powstała, by kształcić w zakresie szeroko rozumianego porządku oraz bezpieczeństwa w wymiarze społecznym oraz indywidualnym. Głównym celem uczelni jest dostarczanie studentom kompleksowej wiedzy i umiejętności praktycznych, które pozwolą osiągać sukcesy w pracy w administracji publicznej, jak również w sektorze bezpieczeństwa publicznego i prywatnego.

24 września 2014r. na barce "Stefan Batory" na Wiśle uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Otwartych tej Uczelni.

Więcej…

PODZIĘKOWANIA

Email Drukuj PDF

Łzy wzruszenia nie pozwoliły mi złożyć podziękowań na uroczystości w dniu 13 października 2014 r., dlatego też tą drogą pragnę wszystkim podziękować za wyrazy sympatii i uznania kierowane pod moim adresem. Dziękuję p. Karolowi Papiszowi, dyrektorowi ZSiPO w Skale, za dwuletnią współpracę i kontynuowanie wcześniej podjętych działań.

Gorące podziękowania kieruję pod adresem p. dyrektor Haliny Brzozowskiej. To pod jej kierunkiem (20 lat) i przy jej współpracy mogłam realizować takie przedsięwzięcia jak „Szkoła z klasą” czy innowację pedagogiczną klas mundurowych.

Szczególne podziękowania należą się moim koleżankom i kolegom. To oni tworzyli atmosferę, dzięki której z przyjemnością chodziłam do pracy. To ich wsparcie i pomoc pozwalały realizować szereg przedsięwzięć na rzecz szkoły. To im zawdzięczam wiele wspaniałych wspomnień, szczególnie p. Annie Kowalik, która zawsze w sposób niebanalny, nie zważając na własny nakład pracy dawała wyrazy swojej sympatii (niezapomniane powitanie mnie i p. Marii Jakubek po uzyskaniu stopnia nauczyciela dyplomowanego oraz obecne pożegnanie z okazji przejścia na emeryturę).

 

Więcej…

Nowy „sezon teatralny” w naszej szkole – rozpoczęty!

Email Drukuj PDF

17 października klasa 1b obejrzała w Teatrze Groteska spektakl pt. „Mistrz i Małgorzata”. Sztuka w reżyserii Waldemara Wolańskiego odwołuje się do powieści M. Bułhakowa pod tym samym tytułem. Utwór jest arcydziełem światowej literatury, a traktuje – ogólnie mówiąc – o szatanie, „który wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro”. Ukazuje groteskowy świat socrealistycznej Moskwy, zachwyca historią miłości Mistrza i Małgorzaty, zaciekawia niestereotypowym potraktowaniem wątku biblijnego.

Więcej…

46. Ojcowska Złota Jesień

Email Drukuj PDF

3 października 2014 odbyła się 46. Ojcowska Złota Jesień. W tym roku trasa prowadziła z Białego Kościoła do doliny Prądnika i na pole namiotowe na Złotej Górze. Na punkcie startowym stawiło się ponad 35 drużyn z 7 szkół, w tym cztery drużyny reprezentujące naszą szkołę.

Więcej…

Noc Naukowców '2014

Email Drukuj PDF

26.09.2014 grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie. Uczestnikami byli uczniowie, którzy interesuje się naukami przyrodniczymi. Z opiekunami panią mgr Urszulą Szpik-Pasek i panem mgr Sylwestrem Gieszczykiem odwiedziliśmy Wydział Metali Nieżelaznych na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, Wydział Chemii i Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas Nocy Naukowców mogliśmy uczestniczyć w wykładach naukowych. Zwiedziliśmy również pracownie laboratoryjne, a także uczestniczyliśmy w pokazie ciekawych doświadczeń.

Israel Exchange Poland - film

Email Drukuj PDF

Zwyciężyliśmy na Olimpiadzie

Email Drukuj PDF

W dniu 23 września 2014 roku w Krzeszowicach odbyły się II Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Powiatu Krakowskiego. Wzięło w nich udział 8 szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego i gimnazja. Drużyna naszej szkoły przygotowana przez pana Andrzeja Zbieżka, pojechała pod opieką Dyrektora Karola Papisza i Anny Dobrzyckiej. Igrzyska zostały objęte patronatem Polskiego Związku Olimpijskiego. Imprezę zaszczycili wybitni goście: Pani Agnieszka Czopek – Sadowska, złota medalistka z Moskwy w 1980 (pływanie), Przedstawiciel Kuratora Oświaty, Władze Powiatu Krakowskiego, Radni Powiatu Krakowskiego, Dyrektorzy  Szkół. Pomimo fatalnej pogody nie napawającej optymizmem i trudnych warunków zawody rozegrano na  stadionie Świt. I kto zwyciężył w głównej kategorii? Oczywiście – my :))))))) Wieniec laurowy i złoty medal w Pentatlonie wywalczył Mateusz Ornat z klasy 3c.

Więcej…

Strona 1 z 3

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie