Zespół Szkół i Placówek Oświatowych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Filmowa prezentacja szkoły

"II etap konkursu "Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości II edycja".

WCHODŹCIE, UDOSTĘPNIAJCIE. Liczy się każde wyświetlenie! 

 

Dni Otwarte Uczelni "Apeiron"

Email Drukuj PDF

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego w Krakowie „Apeiron” powstała, by kształcić w zakresie szeroko rozumianego porządku oraz bezpieczeństwa w wymiarze społecznym oraz indywidualnym. Głównym celem uczelni jest dostarczanie studentom kompleksowej wiedzy i umiejętności praktycznych, które pozwolą osiągać sukcesy w pracy w administracji publicznej, jak również w sektorze bezpieczeństwa publicznego i prywatnego.

24 września 2014r. na barce "Stefan Batory" na Wiśle uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Otwartych tej Uczelni.

Więcej…

PODZIĘKOWANIA

Email Drukuj PDF

Łzy wzruszenia nie pozwoliły mi złożyć podziękowań na uroczystości w dniu 13 października 2014 r., dlatego też tą drogą pragnę wszystkim podziękować za wyrazy sympatii i uznania kierowane pod moim adresem. Dziękuję p. Karolowi Papiszowi, dyrektorowi ZSiPO w Skale, za dwuletnią współpracę i kontynuowanie wcześniej podjętych działań.

Gorące podziękowania kieruję pod adresem p. dyrektor Haliny Brzozowskiej. To pod jej kierunkiem (20 lat) i przy jej współpracy mogłam realizować takie przedsięwzięcia jak „Szkoła z klasą” czy innowację pedagogiczną klas mundurowych.

Szczególne podziękowania należą się moim koleżankom i kolegom. To oni tworzyli atmosferę, dzięki której z przyjemnością chodziłam do pracy. To ich wsparcie i pomoc pozwalały realizować szereg przedsięwzięć na rzecz szkoły. To im zawdzięczam wiele wspaniałych wspomnień, szczególnie p. Annie Kowalik, która zawsze w sposób niebanalny, nie zważając na własny nakład pracy dawała wyrazy swojej sympatii (niezapomniane powitanie mnie i p. Marii Jakubek po uzyskaniu stopnia nauczyciela dyplomowanego oraz obecne pożegnanie z okazji przejścia na emeryturę).

 

Więcej…

Nowy „sezon teatralny” w naszej szkole – rozpoczęty!

Email Drukuj PDF

17 października klasa 1b obejrzała w Teatrze Groteska spektakl pt. „Mistrz i Małgorzata”. Sztuka w reżyserii Waldemara Wolańskiego odwołuje się do powieści M. Bułhakowa pod tym samym tytułem. Utwór jest arcydziełem światowej literatury, a traktuje – ogólnie mówiąc – o szatanie, „który wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro”. Ukazuje groteskowy świat socrealistycznej Moskwy, zachwyca historią miłości Mistrza i Małgorzaty, zaciekawia niestereotypowym potraktowaniem wątku biblijnego.

Więcej…

46. Ojcowska Złota Jesień

Email Drukuj PDF

3 października 2014 odbyła się 46. Ojcowska Złota Jesień. W tym roku trasa prowadziła z Białego Kościoła do doliny Prądnika i na pole namiotowe na Złotej Górze. Na punkcie startowym stawiło się ponad 35 drużyn z 7 szkół, w tym cztery drużyny reprezentujące naszą szkołę.

Więcej…

Noc Naukowców '2014

Email Drukuj PDF

26.09.2014 grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie. Uczestnikami byli uczniowie, którzy interesuje się naukami przyrodniczymi. Z opiekunami panią mgr Urszulą Szpik-Pasek i panem mgr Sylwestrem Gieszczykiem odwiedziliśmy Wydział Metali Nieżelaznych na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, Wydział Chemii i Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas Nocy Naukowców mogliśmy uczestniczyć w wykładach naukowych. Zwiedziliśmy również pracownie laboratoryjne, a także uczestniczyliśmy w pokazie ciekawych doświadczeń.

Israel Exchange Poland - film

Email Drukuj PDF

Zwyciężyliśmy na Olimpiadzie

Email Drukuj PDF

W dniu 23 września 2014 roku w Krzeszowicach odbyły się II Starożytne Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Powiatu Krakowskiego. Wzięło w nich udział 8 szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego i gimnazja. Drużyna naszej szkoły przygotowana przez pana Andrzeja Zbieżka, pojechała pod opieką Dyrektora Karola Papisza i Anny Dobrzyckiej. Igrzyska zostały objęte patronatem Polskiego Związku Olimpijskiego. Imprezę zaszczycili wybitni goście: Pani Agnieszka Czopek – Sadowska, złota medalistka z Moskwy w 1980 (pływanie), Przedstawiciel Kuratora Oświaty, Władze Powiatu Krakowskiego, Radni Powiatu Krakowskiego, Dyrektorzy  Szkół. Pomimo fatalnej pogody nie napawającej optymizmem i trudnych warunków zawody rozegrano na  stadionie Świt. I kto zwyciężył w głównej kategorii? Oczywiście – my :))))))) Wieniec laurowy i złoty medal w Pentatlonie wywalczył Mateusz Ornat z klasy 3c.

Więcej…

Wycieczka dydaktyczna klasy IB do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego

Email Drukuj PDF

O ochronie przyrody, gatunkach chronionych, zagrożonych wyginięciem i roli ogrodów zoologicznych najlepiej dowiadywać się u źródła. Wybraliśmy się więc na wycieczkę dydaktyczną do ZOO w Krakowie.  O wycieczce najlepiej opowiedzą sami uczestnicy:

Dnia 09 września 2014, nasza klasa 1b, wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Opalską, oraz nauczycielką biologii panią Anią Dobrzycką, udała się do krakowskiego ZOO na wycieczkę przedmiotową. Około godziny 11.40 wyruszyliśmy autobusem do Krakowa.

Więcej…

Zwyciężyliśmy w rajdzie „Skarby powiatu – obszary chronione”

Email Drukuj PDF

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nasza szkoła była współorganizatorem Rajdu Powiatowego. „Skarby powiatu - obszary chronione”- to hasło jego drugiej edycji. Odbył się on 16 września 2014r. Współpracowaliśmy z Ośrodkiem Edukacyjno – Dydaktycznym Ojcowskiego Parku Narodowego. Trasa Rajdu wiodła z punktu startowego przy Kaplicy w Woli Kalinowskiej, przez Grodzisko do centrum Ojcowa, skąd Drewnianą Drogą do Skały.

Więcej…

Strona 1 z 3

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie