Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale|Klasa Mundurowa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Noc Naukowców 2017

Email Drukuj PDF

29 września 2017 r. w godzinach wieczornych, zainteresowani rozwojem osobistym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w zajęciach warsztatowych i wykładach na temat stresu i chorób naczyń na terenie Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. Zajęcia te, organizowane w ramach kolejnej edycji Nocy Naukowców, prowadzone przez specjalistów, pracowników szpitala, wzbudziły ogromne zainteresowanie. Na wykładach omawiano zagadnienia związane z mechanizmami powstawania i oddziaływaniem stresu na organizm ludzki oraz z wpływem stresu na stan zdrowia.

Więcej…

Geocaching na przyrodzie

Email Drukuj PDF

Wielkim zwycięstwem zakończyła się wyprawa terenowa klasy 2a w poszukiwaniu skarbu. 29 września 2017r. na lekcji przyrody poznawaliśmy w praktyce zastosowanie systemu GPS :)

Wymarsz klas mundurowych: 5-6.10.2017

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas mundurowych naszej Szkoły zobowiązani są do podnoszenia swoje sprawności i kondycji fizycznej. Służą temu zajęcia specjalistyczne, które realizowane są w szkole i poza nią. Największym, a zarazem najciekawszym - według uczestników – wyzwaniem są wymarsze w góry, organizowane dwa razy w roku szkolnym: jesienią i wiosną. W bieżącym roku szkolnym w dniach 5-6 października młodzież zdobywała szczyty w Beskidzie Wyspowym. Uczniowie, podzieleni na pododdziały, dowodzeni byli przez kpr. Michała CICHEGO któremu pomagali - szkoleniowcy ze współpracującej z naszą Szkołą Jednostki Wojskowej w Rząsce. Byli to: st. szer. Łukasz KARNIA, st. szer. Janusz MACHNIK, st. szer. Krzysztof BIELAT, szer. Mateusz IDĘĆ, szer. Robert WÓLTAŃSKI

Więcej…

Przedsiębiorcy bez granic, czyli polsko-ukraińskie partnerstwo młodych ludzi.

Email Drukuj PDF

Młodzież ze szkoły w Mościskach (na Ukrainie) oraz z ZSiPO w Skale (powiecie Krakowskim) ma już za sobą pierwsze doświadczenia wspólnej pracy nad … projektami biznesowymi. Młodzież pod okiem ekspertów tworzy wspólne biznesplany, spotyka się z przedsiębiorcami i poznaje nowe technologie. Obserwacja nowych trendów, korzystanie z najnowocześniejszych technologii zdeterminowało charakter warsztatów. Młodzież poznaje środowiska kreatywnych start-upów, komunikuje się z osobami z branży za pomocą wideokonferencji, uczestniczy w spotkaniach networkingowych.

Więcej…

Krakowski Salon Maturzystów 2017r.

Email Drukuj PDF

We wtorek 26 września, 19 uczniów klasy IIIb Liceum Ogólnokształcącego w Skale wzięło udział w "Krakowskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017". W Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego maturzyści uczestniczyli w inauguracji Salonu, dokonanej przez prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka - Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Halinę Cimer - Małopolską Wicekurator Oświaty, Lecha Gawryłowa - Dyrektora OKE w Krakowie oraz Waldemara Siwińskiego - Prezesa Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy".

Więcej…

Gratulacje dla stypendystów

Email Drukuj PDF

12 uczniów z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale otrzymało Stypendia Starosty Powiatu Krakowskiego. Na spotkaniu 25 września w auli szkoły przewodnicząca Komisji Edukacji Publicznej Rady Powiatu w Krakowie Janina Grela wręczyła nagrody uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali średnią 5,0 w liceum i 4,8 w technikum. Są to: licealiści z kl. IIa Aleksandra Bosak, Monika Kemona, Karolina Kubik, Marta Soczówka oraz z technikum z kl. IIIc: Paweł Agabałajew, Daria Boruszewska, Katarzyna Stretowicz i Wiktoria Krawczuk, zaś z klasy IITi i II TL Anastazja Kozak, Olena Bondar, Eugeniusz Marych i Aleksandra Czernyczenko.

Więcej…

Klasy mundurowe na uroczystościach wojskowych

Email Drukuj PDF

22 września żołnierze polscy wspólnie z żołnierzami amerykańskimi, brytyjskimi, czeskimi, holenderskimi, kanadyjskimi, niemieckimi oraz węgierskimi świętowali 80. rocznicę spadochroniarstwa wojskowego w Polsce oraz 60. rocznicę powstania wojsk powietrznodesantowych w siłach zbrojnych. Na uroczystości nie zabrakło również naszych uczniów reprezentujących klasy mundurowe. Na kopcu Kościuszki zawisła wielka flaga 6. Brygady Powietrznodesantowej (6BPD).

Więcej…

Warsztaty w Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu

Email Drukuj PDF

W dniu 20 września 2017 r nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Joanną Jarzmik i Bogumiłą Niegolewską wzięli udział w zajęciach przygotowujących do wyjazdu do Izraela w ramach projektu „Ciekawi historii-otwarci na przyszłość” – współfinansowanego przez MEN. Wysłuchaliśmy prelekcji na temat ruchów syjonistycznych oraz początków powstania współczesnego Izraela.

Więcej…

Zawody Biegowe 'Perły Małopolski - Kościelisko' - wolontariat Uczniów z ZSiPO w Skale

Email Drukuj PDF

Perły Małopolski - zawody biegowe w małopolskich Parkach Narodowych. Zawody rozgrywają się w sześciu różnych Parkach Narodowych: Ojcowski PN, Pieniński PN, Magurski PN, Babiogórski PN, Tatrzański PN, Gorczański PN. 17 września rozegrano zawody w Tatrzańskim Parku Narodowym, czyli w Kościelisku. Uczniowie z naszej szkoły pomagali jako wolontariusze.

Więcej…

Strona 1 z 2

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie