Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale|Klasa Mundurowa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Filmowa prezentacja szkoły

 

Zakończenie roku szkolnego

Email Drukuj PDF

Zakończenie roku szkolnego rozpocznie się 24 czerwca (piątek) o godzinie 8.00 Mszą świętą, w kościele parafialnym św. Mikołaja w Skale. O godzinie 9.30 odbędzie się uroczyste zakończenie w auli naszej szkoły.

Gala Talent Powiatu 2016

Email Drukuj PDF

10 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach odbyła się uroczysta Gala Talent Powiatu 2016, którą oficjalnie rozpoczął starosta krakowski Józef Krzyworzeka oraz przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nabagło. To już  III edycja programu stypendialnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych należących do Powiatu Krakowskiego. Do Stypendium Przewodniczącego Rady Powiatu  w tym roku złożono aż 41 wniosków, w tym 18 indywidualnych i 6 drużynowych. O tytuł Talent Powiatu ubiegali się uczniowie, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali wybitne osiągnięcia w kilku dziedzinach: matematyczno-informacyjno-przyrodniczej, humanistycznej, sportowej, artystycznej i przedmiotów zawodowych.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów:

- Michał Mistera (uczeń klasy 3b), który otrzymał wyróżnienie w pierwszej kategorii.

- Patrycja Piekaj (uczennica klasy 2b) humanistka, która – jak wszyscy w tej kategorii została nagrodzona wyróżnieniem.

- Szymon Tracz (uczeń klasy 2b) - Talent w dziedzinie sportowej!!!.

Wszystkim typowanym, nominowanym i nagrodzonym gratulujemy i życzymy rozwijania swoich pasji i umiejętności.

Więcej…

Erasmus+ w Technikum

Email Drukuj PDF

Projekt: Staże zagraniczne - teoria w praktyce skierowany do uczniów Technikum w Skale w specjalnościach logistyk i informatyk został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego".

Projekt będzie realizowany na zasadach programu Erasmus+. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania dla projektu wynosi 48 974,00 EUR, co stanowi równowartość kwoty 207 434,27 PLN

Uczniowie klas naszego technikum wyjadą na miesięczny staż zagraniczny do Lipska na przełomie listopada i grudnia 2016 r.

„Talent Powiatu” '2016

Email Drukuj PDF

W bieżącym roku szkolnym do tytułu Talent Powiatu 2016 z ZSiPO w Skale zgłoszono 4 kandydatów. Oto ich sylwetki.

Więcej…

Pieskowa Skała – bliska, czy daleka?

Email Drukuj PDF

Na początku czerwca uczniowie klas liceum i technikum z naszej szkoły wzięli udział w kilku warsztatach, które odbyły się w odrestaurowanych wnętrzach zamku w Pieskowej Skale. „Pieskowa Skala daleka i bliska – dziedzictwo kulturowe regionu” – to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich (i nie tylko), które znajdują się w gminach sąsiadujących z zamkiem. Nadrzędnym celem tego projektu jest zainaugurowanie aktywnej współpracy ze szkołami, ale również uzupełnienie wiedzy uczniów z zakresu historii Polski, języka polskiego i wiedzy o kulturze oraz zachęcenie do zwiedzania zamku i muzeum.

Więcej…

Dzień Kadeta i Dzień Otwarty Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

Email Drukuj PDF

Rozmach - to chyba  najlepsze słowo charakteryzujące Dzień Kadeta i Dzień Otwarty Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale, które odbywały się w ramach Dni Skały 2016 w pierwszy czerwcowy weekend. Rozpoczął je piątkowy bieg im. bł. Salomei, który pomogły organizować klasy mundurowe, sobota zaś była czasem występów przed licznie zgromadzoną publicznością. Najpierw młodzież zaprezentowała dynamiczną i humorystyczną inscenizację, na którą składały się pokaz samoobrony, pierwszej pomocy, walca angielskiego i musztry. Oprócz petard - ku wielkiej radości tłumów dzieci - spadały też cukierki i zabawki. Prowadzący Święto Miasta - Grzegorz Kowalik zaprosił również na scenę dyrektorów szkoły a zarazem współgospodarzy kompleksu licealno-gimnazjalnego, na którym odbywało się tegoroczne święto - Karola Papisza i Bogumiłę Niegolewską, którzy w trakcie rozmowy zaprezentowali m.in. typy szkół wchodzących w skład Zespołu, profile kształcenia oraz mocne strony placówki. Odpowiadając na pytanie o to, dlaczego warto wybrać właśnie liceum i technikum w Skale, zaprosili widzów na niedzielne Dni Otwarte, zorganizowane pod hasłem " Radość Nauki".

Więcej…

DZIEŃ KADETA oraz DZIEŃ OTWARTY

Email Drukuj PDF

Perły Małopolski – Pieniński Park Narodowy: Szczawnica

Email Drukuj PDF

W dniach 21-22 maja 2016 r. 52 uczniów naszej szkoły z klas: 1a, 1b, 1c, 2a pod opieką p. Barbary Krupy i p. Anny Dobrzyckiej, pomagały w organizacji i przeprowadzeniu biegów. Do obowiązków wolontariuszy należała obsługa biura i mety zawodów, przygotowanie tras, kierowanie ruchem w terenie i uporządkowanie tras po zakończeniu imprezy. Młodzież z uśmiechem i humorem wypełniła powierzone im zadania. Na starcie zawodów stanęła P. Wicedyrektor oraz Kamil Lepiarczyk z 1c. Naszym zawodnikom gratulujemy kondycji.

Więcej…

Zwiedzamy prywatną galerię zwierząt Państwa Olesiów

Email Drukuj PDF

Klasy zwiedziły galerię zwierząt Państwa Olesiów w Krościenku nad Dunajcem. To osobliwa ekspozycja, zawierająca eksponaty zwierząt krajowych, jak i egzotycznych. W gablotach prezentowane są zarówno okazy dorosłe, jak i młode wielu ptaków i ssaków. Dopełnieniem tych urokliwych zbiorów są piękne prace rękodzieła wykonane przez Panią Oleś.

Więcej…

Strona 1 z 8

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie