Zespół Szkół i Placówek Oświatowych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Filmowa prezentacja szkoły

Film przygotowany w konkursie "II etap konkursu "Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości II edycja".

 

Puchar Starosty dla gimnazjalistów z Przegini

Email Drukuj PDF

14 maja W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale odbyły się zawody wojskowo- strażacko-policyjne o Puchar Starosty Krakowskiego Józefa Krzyworzeki. Współorganizatorem turnieju była 6 kompania logistyczna 5 Batalionu Dowodzenia w Rząsce, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

Do rywalizacji przystąpiło 9 czteroosobowych drużyn z gimnazjów ze Skały, Iwanowic, Jerzmanowic, Przegini, Zadroża, Nowej Huty i Grzegorzowic. Puchar bohatersko wywalczyła młodzież z gimnazjum w Przegini. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Zadrożu, trzecie gimnazjaliści ze Skały.

Więcej…

DZIEŃ KADETA - 17.05.2015

Email Drukuj PDF

Zajęcia specjalistyczne klasy stażackiej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Krakowie

Email Drukuj PDF

8 maja uczniowie z grupy strażackiej brali udział w zajęciach specjalistycznych w Jednostce Ratowniczo-Gasniczej w Krakowie. Oprócz gaszenia pożarów mogli podziwiać Kraków z wieży Mariackiej.

Więcej…

II miejsce w konkursie plastycznym

Email Drukuj PDF

Uczeń klasy mundurowej 1a John Graff-Warburton zajął II miejsce za pracę plastyczną inspirowaną śladami kryminalistycznymi w kategorii "Ślady w dobie Internetu" "Stop narkotykom - pies na służbie" w ramach projektu "Kryminalistka, czyli rzecz o szukaniu śladów kryminalistycznych oraz zwierzętach na służbie". Projekt finansowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach projektu SKILLS współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…

Skoki ze spadochronem - zaliczone!

Email Drukuj PDF

W ostanie dni kwietnia uczniowie z pierwszej i drugiej klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale oddali skok ze spadochronem. Do tego niezapomnianego czynu przygotowywali ich instruktorzy aeroklubu „KrakSKY” z Pobiednika Wielkiego w Krakowie. Wśród nich byłam także ja. Przed pamiętnym dniem uczestnicy przechodzili szkolenie teoretyczne a potem w dzień skoku przygotowanie praktyczne. Jak się okazało, do szkoleń i skoków przystąpił też pan dyrektor Karol Papisz i ksiądz Marek Blady. Razem na szkoleniu było nas około 25 osób. W sobotę- dzień skoku- pogoda dopisywała od samego rana. Zebraliśmy się przed szkołą o godzinie 7:30 i wyruszyliśmy w drogę na Pobiednik Wielki. Cała podróż przebiegła w wesołej atmosferze, chociaż można było już wyczuć odrobinę strachu przed tym, co miało nastąpić później.

Więcej…

Zawody dla gimazjalistów!

Email Drukuj PDF

ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW NA ZAWODY SPORTOWE o PUCHAR STAROSTY.

TERMIN: 14 maja 2015, START: godz. 9:00

 

Regulamin ZAWODÓW do pobrania w formacie regulamin.pdf

Zobaczcie zdjęcia z ubiegłorocznych zmagań gimnazjalistów...


Młodzież w Lasach Europy – YPEF - anglojęzyczny konkurs międzynarodowy

Email Drukuj PDF

Kwietniowe Dni Przyjaciół Lasu 2015 obchodzimy wspólnie z Lasami Państwowymi i Towarzystwem Przyjaciół Lasu. W czwartek, 26 marca 2015 roku w godzinach: 11.00 – 12.30, odbył się szkolny etap Międzynarodowego Konkursu YPEF dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Nasza placówka została wytypowana do przeprowadzenia tych eliminacji dla Nadleśnictwa Miechów.

Więcej…

Dzień Otwarty - UWIERZ w SWÓJ SUKCES

Email Drukuj PDF

We wtorek 28 kwietnia w progach ZSiPO w Skale gościło ponad 200 gimnazjalistów wraz z opiekunami. Dzień Otwarty zainaugurowało powitanie przez dyrektora p. Karola Papisza przybyłych na uroczystości gości. Władze powiatu krakowskiego reprezentowali: przew. Rady Powiatu Krakowskiego Tadeusz Nabagło i wiceprzew. Marek Piekara. Współpracujące ze szkołą wojsko: mjr Mieczysław Wojtasik, Tomasz Krakowski z Trzeciego Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych, mjr Zbigniew Morawski- szef Regionalnego Centrum Wsparcia Teleinformatycznego, kpt. Krystian Pawłowski - dowódca Kompanii Logistycznej. Policję: insp. Dariusz Pocięgiel – Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, st. kpt. Krzysztof Sułko – oficer operacyjny miasta Krakowa, podinsp. Kazimierz Pięta– komendant Policji w Skale. Księży:  ks. kan. Leszek Kołczyk, ks. kan. Grzegorz Kaliszewski. Dyrektorów gimnazjów: Dariusz Ziarkowski, Anna Sztuka - Adamczyk, Wiesław Woźniak, Renata Żelazny. Swoją obecnością zaszczycili uroczystość także: Grzegorz Miciński – szef firmy KrakSKY, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Skale Mirosław Poradowski i sekretarz Stowarzyszenia Żołnierzy Republiki Pińczowskiej Zofia Morton.

Więcej…

Dwa wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie literackim!

Email Drukuj PDF

Po raz XXI kwiecień w Krakowie należy do Cypriana Kamila Norwida. A wszystko za sprawą obchodów Dni Norwidowskich organizowanych przez Dom Kultury im. Norwida, Uniwersytet Jagielloński oraz XII L.O. w Krakowie.

29 kwietnia w Collegium Novum UJ odbyła się uroczysta gala, którą uświetnił odczyt prof. Joanny Zach z UJ pt. „Norwida dialog z życiem” oraz recytacja wybranych utworów poety w wykonaniu aktora scen krakowskich p. Tomasza Mędrzyka. Wręczono również nagrody przyznane za eseje literackie związane z życiem i twórczością wieszcza. Mottem tegorocznego konkursu były słowa z jego utworu: „Ja to, co śpiewam, żyję”. Wyróżniono prace dwóch uczennic naszego liceum – Emilii Osak z klasy 2b i Natalii Mól z klasy 1b.

Gratulujemy!

Strona 1 z 5

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie